R2G 100% NIERAFINOWANY OLEJ KOKOSOWY 900ML Zobacz większe

R2G 100% NIERAFINOWANY OLEJ KOKOSOWY 900ML

Nowy produkt

Więcej informacji

NIERAFINOWANY

DŁUGA DATA WAŻNOŚCI!


Wszystko co powinieneś o nim wiedzieć, ale bałeś się zapytać :)

O prozdrowotnych właściwościach oleju kokosowego napisano i powiedziano wiele, ale wciąż nie jest to wiedza powszechna i należycie utrwalona. Dlatego postanowiliśmy zebrać podstawowe informacje na temat jego dobroczynnego działania w jednym miejscu. Lektura zajmie Ci ledwie minutę. Jeśli nie znasz i nie używasz oleju kokosowego ta minuta może nie tylko zmienić Twoją dietę, ale i podejście do żywienia i efektywnego dbania o zdrowie. Tym bardziej, że olej można wykorzystywać nie tylko w kuchni, ale i w kosmetyce.

Najlepszy na... odchudzanie

Olej kokosowy jest doskonałym źródłem dobrej energii i „tarczą” chroniącą naturalną odporność organizmu. Pozyskiwany z miąższu kokosa olej powszechnie uważa się za najzdrowszy olej na ziemi. Wszystko dlatego, że ma w swoim składzie wyjątkową grupę cząstek tłuszczu - trójglicerydy średniołańcuchowe (MCT). Są one szybkim paliwem energetycznym, a do ich trawienia - w odróżnieniu od pozostałych kwasów tłuszczowych -  nie jest konieczna lipaza i żółć. Warto pamiętać również i o tym, że olej kokosowy zaspokaja głód na długo, co z kolei pomaga zapobiegać „podjadaniu” między posiłkami.
Warte podkreślenia jest i to, że olej kokosowy jest bezpieczny w wysokich temperaturach. Dzieje się tak dzięki nasyconym kwasom tłuszczowym, które są stabilne termicznie w przeciwieństwie do innych olejów roślinnych. Olej kokosowy staje się płynny już w temperaturze 25 stopni Celsjusza - co nie zmienia jego własności odżywczych. Jest też bezpieczny dla wątroby i usprawnia wydzielanie insuliny, a tym samym reguluje poziom cukru we krwi.


Objętość netto: 900 ml

  


picturepicture